Праці Наукового Товариства ім. Шевченка. Медичні науки. Ч 59 (1)

Безсумнівно, пандемія COVID-19 увійшла в історію людства. Саме цій та іншим актуальним темам присвячений випуск журналу. «Ключовим аспектом у боротьбі з вірусом є швидке розповсюдження знань про його природу та дію на організм людини».
Читайте більше у рубриці «Від редактора» Оксани Заячківської
https://mspsss.org.ua/index.php/journal/article/view/266/319

У своїй статті проф. Наталія Виноград використала аналітичний прийом комплексного епідеміологічного методу для порівняння систем готовності та реагування на біологічні загрози (SARS-Cov-2) за даними ВООЗ, euroCDC, CDC (Atlanta, USA), МОЗ України.
Читайте статтю онлайн:
https://mspsss.org.ua/index.php/journal/article/view/261/306

Проф. Шандор Сабо підготував статтю про патогенетичні механізми на клітинному та субклітинному рівнях (роль факторів VEGF/VPF, HIF, ‘цитокіновий шторм‘), поліорганні ураження у пацієнтів, що померли від COVID-19, мішені лікарських засобів; хаос, паніку, дистрес та їх уникнення.
Читайте усю статтю тут:
https://mspsss.org.ua/index.php/journal/article/view/281/313

Серед авторів відомий вчений Ярослав Шпарик.
Несприятливий перебіг COVID-19 найчастіше спостерігають у пацієнтів із супутньою патологією, зокрема злоякісними пухлинами. Застосування активного протипухлинного лікування може негативно вплинути на перебіг COVID-19. Яке співвідношення: ризик/користь? Коронавірус та рак.
Читайте статтю у вільному доступі онлайн:
https://mspsss.org.ua/index.php/journal/article/view/256/310

.

Проф. Валентина Чоп‘як пояснює механізми імунної відповіді організму людини на коронавірус.
Читайте статтю у вільному доступі онлайн:
https://mspsss.org.ua/index.php/journal/article/view/277/309.

Доктор Юліан Мицик презентував статтю про вплив COVID-19 на репродуктивне здоров’я, а саме на потенційну «мішень» - тканини яєчок. Розкрито контроверсивні аспекти цього питання у світлі молекулярної біології.

Читайте статтю онлайн:
https://mspsss.org.ua/index.php/journal/article/view/283/311.

До вашої уваги стаття Олександра Кіцери, у якій висвітлено медичну та громадську діяльність Юрія Липи, вшановано пам’ять Лікаря і Громадянина до 120-річчя з дня народження Юрія Липи.

Повний текст статті у вільному доступі онлайн:

https://mspsss.org.ua/index.php/journal/article/view/255/318