Незалежний культурологічний часопис "Ї" № 91, присвячений сторінкам життя і праці видатного лікаря Євгена Озаркевича

Вельмишановні колеги!

Вийшов друком черговий номер незалежного культурологічного часопису "Ї"  №91, 2018 р.  за редакції Оксани Заячківської у співпраці з Лесею Матешук-Вацебою, Оксаною Стадник, Любов'ю Гоцко-Ней, Зеновієм Масним, Володимиром Семенівим і Павлом Судоморою, що представляє спільний науково-дослідницький проект лікарської комісії Наукового товариства  ім. Шевченка (НТШ) і Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького у співпраці з часописом "Ї", присвячений сторінкам життя і праці видатного лікаря  Євгена Озаркевича (1861-1916), Дійсного члена Наукового товариства ім. Шевченка, у Львові (1899). 
Євген Озаркевич – епохальна особистість, випускник медичного факультету Віденського університету, лікар «усіх лікарських наук», як записано в його дипломі, високоерудований клініцист, науковець з широким колом зацікавлення, засновник української медичної науки   і практичної медицини,  організатор лікарської комісії НТШ, Українського Лікарського Товариства,  першої амбулаторії – «Народної лічниці», що згодом стала першою українською лікарнею, громадсько-політичний діяч не лише Галичини, а й України, життєвий і творчий шлях якого тісно пов'язаний зі Львовом.
 Львів – особливе і важливе місто для Євгена Озаркевича, де він провів половину свого життя, отримав ґрунтовну гімназійну освіту, насолодився ранньою юністю, а в зрілості реалізував лікарський, науковий та організаційний таланти.
Заснована Євгеном Озаркевичем лікарська комісія НТШ за 120 років свого існування завоювала право не лише бути обличчям наукового медичного життя України, а й стала символом її невмирущості.   
З повним текстом можна ознайомитись тут http://www.ji.lviv.ua/n91texts/N91-Lviv-epokhi-ozarkevycha.htm
 
Щиро вітаємо усю творчу команду авторів і редакторів, а також усіх читачів з виходом у світ книги  "Львів епохи Євгена Озаркевича"  у двох мовах (українською та англійською), що дозволяє розширити аудиторію читачів, зацікавлених особистостями, які самовіддано та жертовно служили медичній науці, 
 
Лікарська комісія НТШ