ОЛЕКСАНДРА СЕРГІЇВНА ЦАЛАЙ-ЯКИМЕНКО

ОЛЕКСАНДРА СЕРГІЇВНА ЦАЛАЙ-ЯКИМЕНКО

(27.03.1932—29.07.2018)

З журбою повідомляємо, що 29 липня 2018р., о 12:40, у м. Полтава померла дійсний член НТШ, видатна дослідниця історії української музики, доктор мистецтвознавства, професор кафедри музичної медієвістики та україністики Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка Олександри Цалай–Якименко. Обрана дійсним членом НТШ 22 жовтня 1998 року, доклала багато праці до розвитку Товариства.

Народилася Олександра Цалай-Якименко 27 березня 1932 року у місті Лубнах. 1940 року батьки приїхали до Львова. Навчалася у музичному училищі, університеті (два роки на фізико-математичному факультеті), а пізніше остаточно обрала музику і музикознавство та з відзнакою закінчила консерваторію за двома спеціяльностями – фортеп’яно (проф. Людмила Уманська) і музикознавство (проф. Станіслав Людкевич). Потім навчалася в аспірантурі при Київській консерваторії, де написала й захистила працю про інтерпетацію Шевченкового «Заповіту» у музиці.

Тематика наукових зацікавлень О. Цалай-Якименко охоплювала насамперед давню українську музику: церковна монодія, теоретична думка ранньомодерної України, музична освіта і педагогіка, Микола Дилецький, партесний спів. А ще добу раннього класицизму в Україні: Березовський, Бортнянський, Симфонія невідомого автора. Особливою темою Олександри Сергіївни стала музикальність поезії Шевченка, яку вивчала упродовж всього свого науково-творчого життя.

Висловлюємо щирі співчуття колегам по праці, родині та близьким покійної.

 

ДолученняРозмір
Image icon foto_01_1.jpg2.57 МБ