ВІДІЙШОВ У БОЖІ ЗАСВІТИ РОМАН КИРЧІВ

Світлина від Andriy Kyrchiv.

 

З глибоким жалем сповіщаємо, що 7 травня помер дійсний член Наукового товариства ім. Шевченка (з 1992 року), багатолітній член Президії НТШ, класик української фольклористики та етнографії, доктор філологічних наук, професор Роман Кирчів.

Роман Кирчів народився 14 квітня 1930 року в селі Корчин на Львівщині. У 1953 році він закінчив Львівський педагогічний інститут. Після цього працював учителем. У 1961 році  захистив кандидатську дисертацію на тему «Комедії Івана Франка», а 1980 року захистив докторську дисертацію «Український фольклор у польській літературі епохи романтизму».

Із 1958 по 1972 роки Роман Теодорович був науковим співробітником Інституту суспільних наук АН УРСР. Від 1972 року працював у Львівському відділенні Інституту мистецтвознавства, фольклору та етнографії імені Максима Рильського (нині – Інститут народознавства НАН України ). Він став автором більше 500 опублікованих праць з літературознавства, фольклористики, етнографії та історії українського театру.

Поховають відомого науковця 9 травня на Янівському цвинтарі у Львові. Парастас відбудеться 8 травня о 19:00 у каплиці церкви Всіх святих українського народу УГКЦ (вул. Петлюри, 32 (ріг вул. С.Петлюри і О.Кульчицької)). Похорон розпочнеться завтра, об 11:00 з тієї ж каплички і завершиться на Янівському цвинтарі.

Нехай Господь Всевишній прийме його душу в оселі праведних, «у місці щасливому, місці спокійному, де немає болізні, ні печалі, ні зітхання, але життя безконечне».

ВІЧНАЯ ПАМ'ЯТЬ СВІТЛІЙ ЛЮДИНІ!