Відійшов у Вічність ЧОРНІЙ ВОЛОДИМИР ПАВЛОВИЧ

ЧОРНІЙ ВОЛОДИМИР ПАВЛОВИЧ

(15.07.1931 - 02.02.2018)

Наукове товариство ім. Шевченка з глибоким жалем зустріло звістку про те, що 2 лютого 2018 року на 87-му році життя відійшов у вічність дійсний член НТШ Чорній Володимир Павлович - український історик, колишній ректор Дрогобицького державного педагогічного інституту імені Івана Франка, кандидат історичних наук , доцент, професор.

Володимир Чорній був серед тих, хто одним із перших підтримав і вступив у відновлене Наукове товариство ім. Шевченка в Україні. Він очолював  славістичну комісію НТШ з 1989 по 2007 роки.  

Історія південних і західних слов'ян, зокрема болгарський національно-визвольний рух середини XIX століття, українсько-слов'янські взаємини та історія славістики - це сфера наукових досліджень професора Володимира Павловича. Від 1974 року (з перервою) був відповідальним редактором наукового збірника «Українське слов'янознавство» — «Проблеми слов'янознавства». 

Найважливіші праці науковця з історії слов'ян: "Болгарська еміграція в період підготовки Квітневого повстання 1876 року", "Героїчна епопея болгарського народу. Квітневе повстання 1876 року", "Незабутній подвиг. Деякі аспекти російсько-турецької війни 1877-1878 рр. і звільнення Болгарії від османського ярма ", "Слов'янознавчі студії: статті, виступи та ювілейні матеріали. З нагоди 70-річчя від дня народження."; з болгаристики: "Розвиток історичної болгаристики в Українській РСР"; у співавторстві вийшли такі праці: "Історія Болгарії", "Лужицькі серби. Посібник з народознавства", "Історія країн Центрально-Східної Європи. Посібник для студентів історичних та гуманітарних факультетів". 

Володимир Павлович Чорній заслужено нагороджений трьома болгарськими урядовими медалями (1978, 1981 та 1984 роках), а також почесним знаком «Марін Дрінов» Болгарської академії наук у 2010 році.

Нехай милосердний Господь упокоїть його душу у Своїх Небесних Оселях, там, де спочивають праведні.

 

ДолученняРозмір
Image icon 250px-chorniy_volodymyr_pavlovych.jpg25.13 КБ