22 лютого 2018 року відбулася конференція “Український простір родини Горбачів”, присвячена 100-річчю від народження Професора Олекси Горбача

Непересічна наукова подія відбулася 22 лютого 2018 року у стінах Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України – конференція “Український простір родини Горбачів”, присвячена 100-річчю від дня народження Професора Олекси Горбача. Співорганізатором заходу стало Наукове товариство імені Шевченка.

До храму Святої Софії – Премудрості Божої, щоб пом’янути в молитві великого Вченого та його дружину, знану перекладачку Анну-Галю Горбач, зійшлося чимало людей – це ті, кому пощастило особисто знати Професора чи пані Анну-Галю, і вдячні учні та послідовники. Панахиду очолив отець Іван Дацько, який у своєму слові наголосив на надзвичайно великій ролі родини Олекси й Анни-Галі Горбачів для української науки, культури, церкви, для всього українства. На ім’я Наталії Хобзей надійшов лист-благословення від Глави Української греко-католицької церкви Блаженнішого Святослава (Шевчука), в якому наголошено на великому внескові Професора Олекси Горбача та його дружини, д-ра Анни-Галі, в розвиток української науки та церкви. Блаженніший Святослав висловив своє визнання і подяку всім учасникам конференції.

Відкрила власне наукову частину цього заходу його організатор Наталія Хобзей, зачитавши вітального листа від Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич, у якому йшлося про величезний і вагомий науковий спадок Олекси Горбача, про його подвижницьку працю як видавця заборонених на той час праць, про дуже важливу перекладацьку діяльність Анни-Галі Горбач.

Фундаментальні доповіді учасників конференції – Міхаеля Мозера (Відень), Наталії Пуряєвої (Київ), Марії Чікало (Львів), Галини Тимошик (Львів), Юрія Ясіновського (Львів), Наталії Хобзей (Львів) – дали змогу рельєфно уявити та осмислити наукову спадщину Вченого, хоча б частково осягнути безмежний простір його наукових зацікавлень.

Особливою – наповненою теплим світлом спогадів – стала завершальна частина сьогоднішнього заходу. Глибокі роздуми Ігоря Калинця про роль родини Горбачів в українській історії, неймовірно цікаві та емоційні спогади о. Івана Дацька про своє неодноразове перебування вдома в Професора Горбача, яскраві фрагменти з життя Олекси й Анни-Галі Горбачів у розповідях Тараса Шманька. Слова вдячності, світлини з родинного архіву, жвавий голос пані Галі Горбач із записаного на плівку інтерв’ю. Світлі спогади про дуже світлих людей…