Із сумом повідомляємо, що 29 лютого ц. р. на 70-му році пішов із життя відомий учений у галузі матеріалознавства та міцності матеріалів, дійсний член НТШ, заступник директора ФМІ НАН України, член-кореспондент НАН України — Валентин Романович СКАЛЬСЬКИЙ

Інформація за посилання:

https://www.znc.com.ua/ukr/news/2016/202402_skal.php

Західний науковий центр Національної академії наук України і Міністерства освіти і науки України із сумом повідомляє, що 29 лютого ц. р. на 70-му році пішов із життя відомий учений у галузі матеріалознавства та міцності матеріалів, багаторічний завідувач відділу та заступник директора з науково-дослідної роботи Фізико-механічного інституту ім. Г. В. Карпенка НАН України, член-кореспондент НАН України Валентин Романович СКАЛЬСЬКИЙ

Висловлюємо щирі співчуття рідним, друзям, колективу інституту та усій науковій спільноті у зв’язку з цією непоправною втратою.

Схиляємо голови у спільній скорботі.

Вічна пам'ять!

Валентин Романович був високоосвіченою, багатогранною, інтелігентною людиною, зразком самовідданого служіння науці та освіті, одним із фундаторів Інституту.

Доктор технічних наук (2003 р.), професор (2009 р.), член-кореспондент НАН України (2015р.), Заслужений діяч науки і техніки України (2013 р.), 2015–2024 рр. – заступник директора ФМІ з наукової роботи. Він зробив знач­ний внесок у розвиток наукових засад механіки й фізики руйнування твердих тіл, діагностування і моніторингу стану матеріалів та елементів конструкцій.