Президія Наукового товариства ім. Шевченка в Україні з глибоким сумом повідомляє, що 17 липня 2023 р. на 98-му році життя відійшов у Вічність дійсний і почесний член НТШ в Україні Панасюк Володимир Васильович

Президія Наукового товариства ім. Шевченка в Україні
з глибоким сумом повідомляє,
що 17 липня 2023 року на 98-му році життя
відійшов у Вічність
дійсний і почесний член НТШ в Україні

Панасюк Володимир Васильович

(27.02.1926—17.07.2023)

Володимир Панасюк — видатний учений в галузі теорії міцності матеріалів і конструкцій, один із засновників Львівської наукової школи механіків-матеріалознавців, директор(1971-2014 рр.), почесний директор (з 2014 р.)  Фізико-механічного інституту ім. Г.В. Карпенка НАН України, Заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державних премій УРСР, СРСР та України в галузі науки і техніки, премій ім. О.М. Динника, Є.О. Патона і Г.В. Карпенка НАН України, засновник і голова Українського товариства з механіки руйнування матеріалів (з 1992 р.), заступник голови Західного наукового центру НАН України (1972-2006 рр.), член Ради Європейського товариства з проблем цілісності конструкцій (ESIS), віце-президент Ради Міжнародного конгресу з проблем механіки руйнування матеріалів, член Європейської академії наук, доктор технічних наук, професор, академік НАН України. Був одним з ініціаторів відновлення в 1989 році діяльності в Україні Наукового товариства імені Шевченка. За плідну наукову та науково-організаційну діяльність нагороджений орденами князя Ярослава Мудрого V ступеня, «За заслуги» ІІІ, ІІ та І ступенів, найвищою відзнакою ESIS медаллю Гріффітса.

Висловлюємо щиросердечні співчуття колективові Фізико-механічного інституту ім. Г. В. Карпенка НАН України, колегам, рідним та близьким покійного.
Світла пам’ять про Володимира Панасюка назавжди залишиться у серцях членів нашої НТШ-кої спільноти.

 

http://znc.com.ua/ukr/news/2016/202307_panas.php