З глибоким сумом повідомляємо, що 22 лютого на 91-му році життя перестало битися серце видатного громадського діяча, науковця, дійсного члена НТШ Івана Михайловича Дзюби

З глибоким сумом повідомляємо, що 22 лютого на 91-му році життя перестало битися серце видатного громадського діяча, науковця, дійсного члена НТШ,
співголови Головної редколегії  Енциклопедії Сучасної України,
академіка НАН України,
Героя України Івана Михайловича Дзюби.

Відхід у засвіти Івана Дзюби -  важка втрата для наукової спільноти не лише України, а й усього світу. Все своє життя академік І. Дзюба самовіддано працював в ім’я України та розбудови Української держави, був справжнім моральним авторитетом.
Він жив Україною, болісно сприймав її проблеми, радів успіхам і засмучувався від поразок, та насамперед  працював для її розвитку, для того, аби вона ввійшла в коло європейських держав рівноправною, багатою й справді вільною.
Загальнолюдські, гуманістичні цінності — свобода, рівність, братерство — не можна утверджувати там, де існує нерівність націй, -  ця думка Івана Дзюби є наскрізною для всієї його творчості, від пристрасних полемічних виступів у кінотеатрі «Україна» на прем’єрі «Тіні забутих предків» та в Бабиному Яру до сторінок його праці «Інтернаціоналізм чи русифікація?», що стала маніфестом українського шістдесятництва й поширилася у перекладах усіма основними мовами світу.
Він був натхненником підготовки й видання «Енциклопедії Сучасної України», в якій мріяв подати увесь обшир знань про нашу Державу.
Його наукові здобутки і громадська діяльність відзначені багатьма нагородами України, зокрема й найвищими – Героя України та  Національною премією України імені Тараса Шевченка.
Усі, хто мав честь і привілей працювати з Іваном Дзюбою, знали його не лише як талановитого вченого, публіциста, а й як щиру людину, здатну завжди зрозуміти й прийти на допомогу. Звістка про його смерть спричинила невгамовний біль усім, кому доля дарувала нагоду зустрітися з цією чудовою людиною.

Президія Наукового товариства ім. Шевченка висловлює глибоке співчуття рідним і близьким, колективу Інституту енциклопедичних досліджень НАН України, Головній редакції ЕСУ та численним її авторам. Пам’ять про незабутнього Івана Михайловича буде повік серед українського народу.